• دلار آمریکا (خرید): 12,200
  • دلار آمریکا (فروش): 12,800
  • دلار کانادا (خرید): 9,400
  • دلار کانادا (فروش): 9,700

اسکار 2019 به چه کسانی رسید؟

مراسم نود و یکمین دوره جوایز اسکار برگزار شده و برندگان این دوره از جوایز اسکار در مراسمی که برای اولین بار طی 30 سال اخیر بدون مجری بود، معرفی شدند.

اسامی برگزیدگان 24 بخش نود و یکمین دوره جوایز اسکار به شرح زیر است:

جایزه اسکار بهترین فیلم:
  • «پلنگ سیاه»
  • «کلنزمن سیاه پوست»
  • «بوهیمن راپسودی؛ حماسه کولی»
  • «سوگلی»
  • «کتاب سبز»
  • «رُما»
  • «ستاره ای متولد میشود»
  • «معاون»
Participant Media/DreamWorks Pictures
 
جایزه اسکار بهترین کارگردانی:
  • اسپایک لی برای «کلنزمن سیاه پوست»
  • پاول پاولیکوفسکی برای «جنگ سرد»
  • یورگوس لانتیموس برای «سوگلی»
  • آلفونسو کوارون برای «رُما»
  • آدام مک کای برای «معاون»
منبع عکس: independent

جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد:
  • کریستین بیل برای «معاون»
  • بردلی کوپر برای «ستاره ای متولد می شود»
  • ویلم دافو برای «در دروازه ابدیت»
  • رامی مالک برای «حماسه کولی»
  • ویگو مورتنسن برای «کتاب سبز»
منبع عکس: wordpress
جایزه اسکار بهترین بازیگر زن:
  • یالیتزا آپاریسیو برای «رُما»
  • گلن کلوز برای «همسر»
  • الیویا کلمن برای «سوگلی»
  • لیدی گاگا برای «ستاره ای متولد می شود»
  • ملیسا مک کارتی برای «آیا هرگز می توانی مرا ببخشی؟»
منبع عکس: tvgcdn

جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد مکمل:
  • ماهرشالا علی برای «کتاب سبز»
  • آدام درایور برای «کلنزمن سیاه پوست»
  • سام الیوت برای «ستاره ای متولد میشود»
  • ریچارد ای گرانت برای «آیا هرگز می توانی مرا ببخشی؟»
  • سَم راکول برای «معاون»
منبع عکس: indiewire

جایزه اسکار بهترین بازیگر زن مکمل:
  • اِمی آدامز برای «معاون»
  • مارینا دی تاویرا برای «رُما»
  • رجینا کینگ برای «اگر بیل استریت می توانست حرف بزند»
  • اما استون برای «سوگلی»
  • ریچل وایس برای «سوگلی»
منبع عکس: etonline

جایزه اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی:
  • «سوگلی» نوشته دبورا دِیویس، تونی مک نامارا
  • «اولین اصلاح شده» نوشته پاول شریدر
  • «کتاب سبز» نوشته پیتر فارلی، نیک واله لونگا، برایان کری
  • «رُما» نوشته آلفونسو کوارون
  • «معاون» به نویسندگی آدام مک کی

جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی:
  • «تصنیف باستر اسکراگز» نوشته جوئل و ایتن کوئن
  • «کلنزمن سیاه پوست» به نویسندگی چارلی واکتل، دیوید رابینوویتز، کوین ویلمات، اسپایک لی
  • «آیا هرگز می توانی مرا ببخشی؟» نوشته نیکول هولوفسنر، جف ویتی
  • «اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند» نوشته بری جنکینز
  • «ستاره ای متولد می شود» نوشته اریک راث، بردلی کوپر و ویل فترز

جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن:
  • «شگفت انگیزان 2» ساخته بِزَد بِرِد
  • «جزیره سگ ها» ساخته وس اندرسون
  • «میرای از آینده» ساخته مامورو هوسودا
  • «رالف اینترنت را خراب می کند» ساخته ریچ مور، فیل جانستن
  • «اسپایدرمن:در اسپایدر ورس» ساخته پیتر رمزی، رابرت پرسیکتی جونیر و رادنی راتمن
منبع عکس: latimes

جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری:
  • «سوگلی»، رابی رایان
  • «هرگز رو برنگردان»، کالب دشانل
  • «رُما»، آلفونسو کوارون
  • «ستاره ای متولد شده»، متی لیباتیک
  • «جنگ سرد»، لوکاش شال

بهترین طراحی لباس:
  • «ترانه باستر اسکراگز»، مری زافرس
  • «پلنگ سیاه»، روث ای. کارتر
  • «سوگلی»، سندی پوئل
  • «بازگشت مری پاپینز»، سندی پوئل
  • «ماری ملکه اسکاتلندی ها»، الکساندر برن

جایزه اسکار بهترین مستند بلند:
  • «سولوی آزاد» ساخته الیزابت چای واسارهی، جیمی چین
  • «هیل کانتی امروز صبح، امروز غروب» ساخته رامل راس
  • «Minding the Gap» ساخته بینگ لئو
  • «پدر ها و پسرها» ساخته طلال درکی
  • «آربی جی» ساخته بتسی وست، جولی کوهن

جایزه اسکار بهترین مستند کوتاه:
  • «گوسفند سیاه» ساخته اد پرکینز
  • «بازی آخر» ساخته راب اپستاین، جفری فریدمن
  • «قایق نجات» ساخته اسکای فیتزجرالد
  • «شبی در باغ» ساخته مارشال کری
  • «تناوب، آخر جمله» ساخته رایکا زهتابچی

جایزه اسکار بهترین تدوین:
  • «کلنزمن سیاه پوست»، بری الکساندر براون
  • «راپسودی بوهمی» جان آتمن
  • «سوگلی»، یورگوس لانتیموس
  • «کتاب سبز»، پاتریک جی. دان ویتو
  • «معاون»، هنک کوروین

جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان:
  • «کفرناحوم» محصول لبنان و ساخته نادین لبکی
  • «جنگ سرد» نماینده لهستان و ساخته پاول پاولیکوفسکی
  • «هرگز رو برنگردان» از کشور آلمان و ساخته فلوریان هنکل فون دونرسمارک
  • «رُما» محصول کشور مکزیک به کارگردانی آلفونسو کوارون
  • «دزدان فروشگاه» محصول ژاپن، ساخته هیروکازو کورئیدا
منبع عکس: joblo

بهترین چهره پردازی و مو:
  • «مرز»، گوران لوندستروم، پاملا گولدامر
  • «مِری ملکه اسکاتلند»، جنی شیرکور
  • «معاون»، کیت بیسکو، پاتریشیا دی هنی، گرگ کانم، کریس گالاهر

جایزه اسکار بهترین موسیقی:
  • «پلنگ سیاه»، لودویگ گورانسون
  • «کلنزمن سیاه پوست»، ترنس بلانچارد
  • «اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند»، نیکلاس بریتل
  • «جزیره سگ ها»، الکساندر دپلا
  • «بازگشت مری پاپینز»، مارک شیمن

جایزه اسکار بهترین ترانه:
  • «همه آن ستاره ها» از فیلم «پلنگ سیاه»
  • کندریک لامار، آنتونی تیفیث، سونویو، اس زدآ، آل شاکس، اجراشده توسط کندریک لامار و اس زدآ «من می جنگم» از فیلم «آربی جی»
  • دایان وارن، اجراشده توسط جنیفر هادسن
  • «جایی که چیز های گمشده می روند» از فیلم «بازگشت مری پاپینز»
  • مارک شیمن، اسکات ویتمن، اجراشده توسط امیلی بلانت
  • «سطحی» از فیلم «ستاره ای متولد میشود»
  • لیدی گاگا، مارک رانسن، آنتونی رزاماندو، اندرو وایات، اجراشده توسط بردلی کوپر و لیدی گاگا
  • «وقتی یک کابوی مهمیزش را با بال عوض می کند» از فیلم «تصنیف باستر اسکراگز»
  • دی راولینگز و جیلیان ولش، اجراشده توسط ویلی واتسن و تیم بلیک نلسن

بهترین طراحی صحنه:
  • «پلنگ سیاه»، هانا بیکلر، جی هارت
  • «سوگلی»، فیونا کرامبی، آلیس فلتن
  • «اولین انسان»، ناتان کراولی، کتی لوکاس
  • «بازگشت مری پاپینز»، جان میره، گوردون سیم
  • «رُما»، یوخینیو کابایرو، باربارا انریکز

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن:
  • «رفتار حیوانی»، آلیسن اسنودن، دیوید فاین
  • «بائو»، دومی شی
  • «اواخر عصر»، لوییز بگنال
  • «قدم کوچک»، اندرو چسورث، بابی پونتیلاس
  • «تعطیلات آخر هفته»، تره ور خیمنز

بهترین فیلم کوتاه زنده:
  • «بازداشت»، وینسنت لمبی
  • «فاو»، ژرمی کومت
  • «مارگریت»، ماریان فارلی
  • «مادر»، رودریگو سوروگوین
  • «پوست»، گای ناتیو

جایزه اسکار بهترین تدوین صدا:
  • «پلنگ سیاه»، بنجامین ای. برت، استیو بودکر
  • «راپسودی بوهمی» جان وارهرست، نینا هارستون
  • «اولین انسان»، آی لینگ لی، میلدرد لاترو مورگان
  • «یک مکان آرام»، اریک آدال، ایتن فان در رین
  • «رُما» سرخیو دیاز، اسکیپ لیوزی

جایزه اسکار بهترین صداگذاری:
  • «پلنگ سیاه»، بنجامین ای. برت، استیو بودکر
  • «راپسودی بوهمی»، جان کاسالی، تیم کاواگین، نینا هارتستون، پل مسی، جان وارهرست
  • «اولین انسان»، مری اچ. آلیس، میلدرد لاترو مورگان، آی-لینگ لی، فرانک آ. «رُما»، سرخیو دیاز، اسکیپ لیوزی
  • «ستاره ای متولد شده»، استیو مارو، آلن رابرت موری، جیسن رودر، تام اوزانیچ، دین زوپانچیچ

جایزه اسکار بهترین جلوه های تصویری:
  • «انتقامجویان:جنگ بی نهایت»، دان دلیو، راسل ارل، کلی پورت، دان سیودیک
  • «کریستوفر رابین»، کریستوفر لارنس، مایکل ایمز، تئو جونز، کریس کوربولد
  • «اولین انسان»، پل لمبرت، جی. دی. اشوالم، ایان هانتر، تریستان مایلز
  • «بازیکن شماره یک آماده»، متیو ای. باتلر، گریدی کافر، راجر گایت، دیوید شرک
  • «سولو:داستانی از جنگ های ستاره ای»، راب برداو، پاتریک توباخ، نیل اسکانلان، دامینیک تویی

ثبت دیدگاه

Captcha Image