تازه ترین اخبار

درخواست رسمی ایران از کانادا برای برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور

iran-air

سی بی سی در خبری اختصاصی از قول منبعی که نمی خواست نامش فاش شود ، گزارش داد دولت ایران درخواستی رسمی برای همکاری دوجانبه در زمینه حمل و نقل هوایی بار و مسافر ارائه کرده و در انتظار پاسخ دولتمردان کانادایی است .

در صورت پاسخ مثبت کانادا به این درخواست که در این ماه به دولت لیبرال ارائه شده برقراری پرواز مستقیم بین ایران و کانادا میسر خواهد شد.

ایرانیان کانادا به نقل از ایرونیا: در حال حاضرکانادا با بیش از ۱۰۱ کشور جهان موافقنامه هوایی دارد در حالیکه ایران به دلیل تحریمهای پیشین سازمان ملل تنها با ۳۰ کشور چنین توافقی امضا کرده است .

به گزارش سی بی سی ،وزارت امور خارجه کانادا از تکذیب و یا تایید این گزارش خودداری کرد و راشنا میچرا سخنگوی وزارت امورخارجه درا ین مورد گفت :«ما درمورد ادعاهایی که از جانب یک دولت خارجی مطرح شده نمی توانیم نظر دهیم.»

پس از رفع تحریمهای سازمان ملل ، ایران ایر در صدد آن است تا بار دیگر بتواندصدها هزار مسافری که در این سالها به رقبای قدرتمندش ترکیش ایرلاینز و خطوط هوایی امارات واگذار کرده را بدست آورد.

همچنین خطوط هوایی اروپایی و آمریکایی می توانند با عبور از ایران و یا استفاده از فرودگاه تهران ، بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه در مسیرهای خود از نظر زمانی صرفه جویی کنند. از این رو توافق هوایی بین ایران و کانادا می تواند برای هر دو طرف منافعی در برداشته باشد. خرید بیش از یکصد فروند هواپیمای مسافربری ایرباس برای تقویت ناوگان ایران ایر هم در راستای همین برنامه بوده است .

با این حال عادی سازی روابط بین ایران و کانادا بدون شک اولین پیش نیاز برای برقراری پروازهای مستقیم بین دو کشور محسوب می شود و گامهای دولتمردان کانادایی می تواند این مسیر را هموار کند.

HACKED BY SudoX — HACK A NICE DAY.

No Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات شمـا