تازه ترین اخبار

تغییرات اساسی در قانون C-24: دیگر دولت کانادا نمی‌تواند شهروندی را پس بگیرد

John-McCallum
وزیر مهاجرت کانادا امروز وعده داد که تغییرات دولت در قانون C-24 تا چند روز آینده اعلام خواهد شد و براساس این تغییرات بازپس گرفتن شهروندی یک کانادایی برای حکومت غیرممکن می‌شود و موانع پیش روی شهروندی افراد کاهش می‌یابد.

وب سایت ایرانیان کانادا به نقل از آتش: این موضوع را امروز مک‌کالم، وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرد: «ما در حال یک تلاش عمومی برای برداشتن موانع پیش روی افرادی هستیم که می‌خواهند شهروند کانادا شوند.»

آقای مک‌کالم گفت: این اتفاق طی هفته‌ها و روزهای آینده رخ خواهد داد و زیاد طول نخواهد کشید

در طول کمپین اخیر انتخاباتی جاستین ترودو، او بارها وعده داد که قانون C-24 را که از سوی محافظه‌کاران تصویب شده، لغو خواهد کرد. این دستورالعمل‌ها که از سال گذشته به عنوان قانون اجرایی شد، به حکومت کانادا این اختیار را می‌دهد در شرایطی که افراد محکوم به فعالیت‌های تروریستی، جاسوسی و خیانت به کشور هستند، شهروندی کانادایی آنها را از بین ببرند.

اما مک‌کالم، وزیر مهاجرت کانادا می‌گوید حکومت با عوض کردن این قانون، دو هدف اصلی را پیگیری می‌کند: «ما می‌خواهیم شرایطی به وجود آوریم که پس گرفتن شهروندی یک کانادایی برای حکومت غیرممکن شود. ضمن اینکه می‌خواهیم موانع پیش روی شهروندی افراد را کاهش دهیم.»

یکی از این موانع، قبولی در آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه است. طبق قانون C-24 افراد باید در این آزمون قبول شوند به جای بازه سنی ۱۸ تا ۵۴ سال، افراد ۱۴ تا ۶۴ سال باید در این آزمون شرکت کنند.

مک‌کالم و دولت کانادا به دنبال این هستند که این قانون را به حالت سابق برگردانند. آقای مک‌کالم گفت: این اتفاق طی هفته‌ها و روزهای آینده رخ خواهد داد و زیاد طول نخواهد کشید.

در ویدیو زیر گفتگوی شبکه سی بی سی با مک کالم وزیر مهاجرت کانادا را میتوانید مشاهد کنید.

HACKED BY SudoX — HACK A NICE DAY.

(2) Comments

  1. فرشید

    با بهترین درودها ، خواهش میکنم اگر دلیل اینکه تا بحال قانون جدید را اعلام نکردند را میدانید اعلام کنید . شایان ذکر است که ماه قبل فرم جدید ولی با شرایط قبلی را در سایت قرار گذاشته اند .http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/adults.asp وApplication for Canadian Citizenship — Adults (including the Document Checklist) [Form CIT 0002] (PDF, 2.01 MB) March 2016 پیشاپیش از راهنمایی تان سپاسگزاری میکنم .

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات شمـا