تازه ترین اخبار

امتناع پناهجویان سوری از اقامت در خانه‌‌های پیشنهادی دولت کانادا در اتاوا

CANADA-SYRIA/MIGRANTS

مسئولان رسیدگی به امور پناهجویان سوری می‌‌گویند برخی از آن‌ها از اقامت در مسکن‌هایی که دولت به آن‌ها پیشنهاد می‌‌کند، به بهانه‌های مختلف خودداری می‌‌کنند.
وب سایت ایرانیان کانادا به نقل از هفته: از ششصد پناهجوی سوری که از سی و یکم دسامبر به اتاوا رسیده‌اند، فقط نیمی از آنان اقامت‌گاهی دائم پیدا کرده‌اند. کمبود مسکن با قیمت مناسب و نیاز‌های برخی از پناهجویان علت این وضع عنوان شده است.

کارل نیکلسون مدیر مرکز کاتولیک مهاجرت در اوتاوا می‌‌گوید خانواده‌هایی که وارد پایتخت کانادا می‌‌شوند خواسته‌های دیگری نیز دارند. وی گفت: خانواده‌‌ها از ما استدعا می‌‌کنند که خانه‌هایشان نزدیک خانه‌ای باشد که در آن‌ها خانواده‌هایی که طی ماه‌ها با آن‌ها سفر کرده‌اند، زندگی می‌‌کنند. آن‌ها وارد محیط جدیدی شده‌اند و می‌‌خواهند در کنار هم بمانند.

کارل نیکلسون افزود: «حتی برخی از خانواده‌های سوری از اقامت در خانه‌هایی به آن‌ها عرضه شده امتناع می‌‌کنند و بهانه می‌‌آورند که جنایت در برخی از محله‌‌ها زیاد است یا این‌که این خانه‌‌ها نزدیک مسجد نیستند. ما به آن‌ها گوشزد می‌‌کنیم که مخالفت‌های آن‌ها باعث کند شدن فرایند پذیرش دیگر پناهجویان می‌‌شود که قرار است وارد کانادا شوند».

اسما بیلونی از مرکز بهداشت برای تازه واردان اوتاوا گفت این وضع قابل درک است. بیلونی که خود سوری تبار است می‌‌گوید خشم افراد را از این که می‌‌بینند پناهجویان با خانه‌های پیشنهادی مخالفت می‌‌کنند، درک می‌‌کنند اما باید برخی ابهامات رفع شود. وی گفت: آن‌ها احساس می‌‌کنند اوضاع خیلی سریع پیش رفته است و هنوز فرصت کافی برای درک اوضاع کنونی نداشته‌اند.

وی تصریح کرد این قابل درک است که همه پناهجویان نمی‌توانند مسکنی اطراف مسجد یا خانواده‌های آشنای خود پیدا کنند. به همین علت باید آن‌ها را با حمل و نقل عمومی اوتاوا آشنا کرد. کارل نیکلسون یادآور شد: اوتاوا قرار است می‌زبان پانصد پناهجوی دیگر تا پایان ماه باشد. این مسئله بر نگرانی‌ها در خصوص پیدا شدن مسکن مناسب با هزینه پایین می‌‌افزاید.

HACKED BY SudoX — HACK A NICE DAY.

No Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات شمـا