تازه ترین اخبار

کاهش اجتناب ناپذیر قیمت مسکن در تورنتو و ونکوور

کاهش اجتناب ناپذیر قیمت مسکن در تورنتو و ونکوور

house for sale in toronto

در چند ماه اخیر شاهد رشد غیر منطقی قیمت مسکن در دو بازار تورنتو و ونکوور بوده ایم و برخی رسانه ها طی این مدت نسبت به ترکیدن حباب قیمت در این دو شهر هشدار داده اند. اما واقعا میزان ریزش قیمتها چقدر می تواند باشد؟

وب سایت ایرانیان کانادا به نقل از ایرونیا: دو اقتصاددان برجسته بانک تی دی با انتشار گزارشی تحت عنوان برآورد ریسک اصلاح نامنظم قیمت مسکن در تورنتو و ونکوور سعی کرده اند به این سوال پاسخ دهند.

درک برلتون و دایانا پترامالا در گزارش خود اشاره می کنند اواخر امسال و یا اوایل سال آینده انتظار اصلاح قیمت “ملایم” در ونکوور و “متوسط “در تورنتو می رود گرچه مقایسه آن با شرایط آمریکا در سال ۲۰۰۸ و رکود اقتصادی ایجاد شده پس از آن بخاطر افت شدید قیمت مسکن کار درستی نیست.

آنها اشاره می کنند رشد بهای مسکن شهرهای اصلی آمریکا در سالهای پیش از رکود دست کم ۱۳٫۶درصد بود در حالیکه در تورنتو و ونکوور متوسط سه سال گذشته بین ۶ تا ۶٫۵ درصد بوده است .

قیمت مسکن در تورنتو

این دو اقتصاد دان ونکوور برخلاف نظر برخی دیگر از کارشناسان ،حباب مسکن در تورنتو و را حداکثر ده درصد می دانند اشاره می کنند آمریکا در سال ۲۰۰۸ درحالی گرفتار رکورد اقتصادی و کاهش ۳۰ تا ۶۰ درصدی قیمت مسکن شد که در سال ۲۰۰۶ حباب قیمت مسکن ۲۰ درصد عنوان شده بود.

به گفته آنها برای کاهش چشمگیر قیمت مسکن در این دو شهر باید نرخ بهره بین ۱٫۵ تا ۲ درصد افزایش یابد که فعلا چنین مسئله ای با توجه به شرایط اقتصاد کانادا منتفی است .

قیمت خانه در تورنتو

قیمت خانه در ونکوور

همچنین در این گزارش با اشاره به میزان سرمایه گذاری خارجی در بخش مسکن تورنتو و ونکوور اشاره شده :«با وجود اینکه یکی از منابع اصلی تقاضا در این دو شهر خرید سرمایه گذاران خارجی است اما استراتژی خرید و حفظ مسکن برای فروش مجدد در بلند مدت همچنان گزینه ای محبوب به حساب می آید. »

بااین همه با توجه به آمار بالای ساخت و ساز در تورنتو ، هر گونه اصلاح قیمت در این شهر به مراتب شدیدتر از ونکوور خواهد بود و از این رو کاهش اجتناب ناپذیر قیمتها در تورنتو” متوسط” و در ونکوور “ملایم “درجه بندی شده است .

قیمت خانه در کانادا

خرید خانه در کانادا

HACKED BY SudoX — HACK A NICE DAY.