تازه ترین اخبار

محتوای نامه پارلمان کانادا به مجلس ایران چیست؟

محتوای نامه پارلمان کانادا به مجلس ایران چیست؟

John Weston MP-canada

جان وستون نماینده پارلمان کانادا با ارسال نامه‌ای به همتای ایرانی‌اش، از تهران خواست در کانادا دفتر حفاظت منافع باز کند تا وضعیت ارائه خدمات دیپلماتیک به ایرانیان کانادا بهبود پیدا کند.

وب سایت ایرانیان کانادا به نقل از ونکوورنامه: طبق بیانیه‌ای که دفتر جان وستون منتشر کرده این نامه هفته گذشته برای دکتر علاءالدین بروجردی، نماینده پارلمان ایران و رئیس کمیته روابط خارجی و امنیت ملی فرستاده شده و در آن از دولت ایران خواسته شده دفتر حفاظت منافعی را معرفی کند که در خاک کانادا باشد.

بعد از بسته شدن سفارت ایران در اتاوا، دولت ایران سفارت عمان را به عنوان حافظ منافع شهروندان ایرانی در کانادا معرفی کرد. مشکل اینجاست که عمان سفارتخانه‌ای در کانادا ندارد و نزدیک‌ترین سفارت‌خانه‌اش به ایرانیان کانادا در واشنگتن دی‌سی واقع شده است.

broujerdiعلاءالدین بروجردی

جان وستون نماینده پارلمان از وست ونکوور و رابط ایرانیان در دولت کاناداست و گاهی «مستشار ایرانیان در دولت کانادا» خوانده می‌شود.

وستون علت ارسال این نامه را «بهبود وضعیت ایرانی-کانادایی‌‌ها» عنوان کرده است. او قبلا در مصاحبه‌ای گفته بود که بخش زیادی از مراجعان فارسی‌زبانش دست‌کم از اینکه دفتر حفاظت منافع در خاک کانادا نیست گله‌مند هستند.

John Weston MP

زمانی که روابط دیپلماتیک بین دو کشور قطع می‌شود، هر کدام از این کشورها می‌توانند یک دولت سوم را به عنوان حافظ منافع خود در خاک کشور مقابل انتخاب کنند. در واقع دفتر حفاظت منافع در دوره قطع روابط دیپلماتیک جایگزین موقت سفارت‌خانه یا هر دفتر دیپلماتیک رسمی دیگر می‌شود.

HACKED BY SudoX — HACK A NICE DAY.

No Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات شمـا