تازه ترین اخبار

این هفت کشور کانادای جدید را می سازند

ایرانیان مقیم کانادا

طبق اطلاعات منتشر شده در وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا، بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ میلادی بیش از یک میلیون نفر به کانادا آمده‌اند تا زندگی تازه‌‌ای را شروع کنند. آنها از کجا به کانادا کوچ کرده‌اند؟ پاسخ به این سوال می‌تواند در فهم کانادای جدید به ما کمک کند.

وب سایت ایرانیان کانادا به نقل از ونکوورنامه: این لیست هفت کشوری است که بیشتر از بقیه به کانادا مهاجر فرستاده‌اند:

۱- چین
پرجمعیت‌ترین کشور جهان بیشترین تعداد مهاجر را به کانادا فرستاده است. در دهه ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ تعداد چینی‌هایی که اقامت دائم کانادا را گرفتند یا شهروند این کشور شدند ۳۲۶ هزار و ۶۷ نفر بوده است.

۲- هند
دومین کشور پرجمعیت دنیا مقام دوم ارسال مهاجر به کانادا را در اختیار دارد. در دهه گذشته ۳۱۰ هزار و ۵۱۳ هندی، کانادایی شده‌اند.

۳- فیلیپین
این مجمع الجزایر استوایی در دهه ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ دقیقا ۲۶۳ هزار و ۷۶ نفر مهاجر به کانادا فرستاده است.

۴- پاکستان
پاکستان که با جمعیت زیاد، فساد دولتی، فقر، بی‌سوادی و تروریسم دست و پنجه نرم می‌کند چهارمین کشوری است که به کانادا مهاجر می‌فرستد. در دهه گذشته ۱۰۵ هزار و ۲۸۳ پاکستانی، شهروند کانادا شده‌اند.

۵- ایالات متحده آمریکا
عجیب به نظر می‌رسد اما در دهه گذشته ۸۵ هزار و ۸۴۸ آمریکایی شهروند کانادا شده‌اند. ایالات متحده و کانادا طولانی‌ترین مرز زمینی در دنیا را دارند و شباهت‌های اقتصادی و فرهنگی دو کشور فراوان است، به همین خاطر متوجه نشدیم علت اصلی مهاجرت آمریکایی‌ها به کانادا چیست. به نوشته اینساید تورنتو، شاید خدمات درمانی مجانی و فرار مالیاتی علت اصلی باشد!

۶- انگلیس
این یکی هم جالب است. در طول دهه گذشته ۷۴ هزار و ۹۵۱ انگلیسی به کانادا مهاجرت کرده‌اند. زبان مشترک و اجداد مشترک احتمالا یکی از دلایل این حرکت است.

۷- ایران
و بالاخره خودمان! ۷۳ هزار و ۴۷۴ ایرانی بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ کانادایی شدند.

No Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات شمـا