تازه ترین اخبار

طرح جدید کانادا برای چک امنیتی مسافران ورودی از کشورهایی که نیاز به ویزا ندارند

طرح جدید کانادا برای چک امنیتی مسافران ورودی از کشورهایی که نیاز به ویزا ندارند

Visa_Canada-2015

سرانجام طرحی که دولت کانادااز سال ۲۰۱۱ وعده آن را داده بود از مارس ۲۰۱۶ اجرایی خواهدشد و طبق آن میلیونها مسافری که به کانادا سفر می کنند قبل از رسیدن به این کشور باید از سیستم تایید الکترونیک سفر (eTA) عبور کرده و سپس ویزای موقت ورود به کانادا بگیرند.

به گزارش ایرانیان کانادا به نقل از ایرونیا: این اقدام بخشی از طرح جدید امنیتی مشترک کانادا و آمریکا برای محافظت این دو کشور از تهدیدهای امنیتی خواهد بود و تنها در مورد مسافران از کشورهایی به کار گرفته می شود که در حال حاضر نیازی به ویزا برای ورود به کانادا ندارند و در فرودگاه های کانادا ویزای خود را دریافت می کردند.

طرح مذکور از ۱۵ مارس ۲۰۱۶ عملیاتی خواهد شد، هزینه این تاییدیه ۷ دلاراست و تا پنج سال اعتبار خواهد داشت .

شهروندان امریکایی از این چک امنیتی که تنها مختص مسافران هوایی است، مستثنی هستند و البته شخص ملکه انگلستان و خانواده سلطنتی این کشور هم نیازی به این چک امنیتی ندارند!

توریستهایی که پس از مارس ۲۰۱۶ قصد سفر به کانادا را دارند ، می توانند از اول آگوست با مراجعه به وب سایت مهاجرت و شهروندی کانادا فرمی شامل جزییات بیوگرافیک ، پاسپورت و سابقه کاری و خانوادگی را پر کنند .

این اطلاعات پس از آن توسط مسئولین در کانادا بررسی شده و درصورت ریسک احتمالی به درخواست کننده اطلاع داده می شود که از سفر به کانادا خودداری کنند.

دولت فدرال تخمین زده سالیانه باید ۳٫۵ میلیون مجوز الکترونیک سفر برای توریستها صادر شود.

در بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ بیش از ۷۰۰۰ نفر از اتباع کشورهایی که نیازی به گرفتن ویزا نداشتند در فرودگاه های کانادا به دلایل مختلف دیپورت شدند و همین مسئله هزینه زیادی به دولت تحمیل کرد ووقت زیادی را از دیگر مسافران گرفت.

HACKED BY SudoX — HACK A NICE DAY.

No Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات شمـا