تازه ترین اخبار

پرواز ایرکانادا از تورنتو به مقصد هالیفکس دچار سانحه شد

Air Canada flight crash lands in Halifax
یک پرواز ایرکانادا که از فرودگاه پیرسون تورنتو بلند شده و تا فرودگاه استنفیلد هالیفکس آمده بود، در ساعات اولیه صبح یکشنبه دچار سانحه شد.

بدنه این هواپیما (ایرباس A۳۲۰) موقع فرود به شدت با زمین برخورد کرد و هواپیما از باند فرودگاه خارج شد. مسافران در نهایت از درب‌های خروج اضطراری برای بیرون‌آمدن از هواپیما استفاده کردند.

این پرواز حامل ۱۳۳ مسافر و پنج خدمه پروازی بود.

حداقل ۲۳ نفر در جریان این سانحه زخمی و عازم بیمارستان شدند. ایرکانادا اعلام کرده که ۱۸ نفر از آنها زود مرخص شده‌اند و جراحت بقیه هم خطرناک نیست. در گزارش‌های اولیه اعلام شده بود شانزده نفر راهی بیمارستان شده‌اند اما آمار بعدا اصلاح شد.

پیتر اسپروی سخنگوی فرودگاه بین‌المللی استنفیلد هالیفکس (در نووا اسکوشا) گفته مشخص نیست چه عاملی باعث فرود ناهنجار هواپیما شده است.

این در حالی است که در زمان وقوع حادثه، برف و بوران شدید بود. در عین حال به گزارش سی‌بی‌سی، برق فرودگاه همزمان با وقوع سانحه قطع شده بوده و تا یک ساعت بعد هم قطع مانده بوده است.

نکته دیگر این است که هواپیما حداقل به مدت نیم ساعت در بالای فرودگاه چرخ می‌زده تا زمان مناسبی برای فرود پیدا کند. برخی مسافران گفته‌اند در لحظه‌ای که هواپیما داشت پایین می‌آمد، نور شدید و جرقه‌مانندی را دیده‌اند. احتمال می‌رود هواپیما در این لحظه با خطوط برق برخورد کرده باشد.

اما مشکلات مسافران بعد از خروج از هواپیما هم تمام نشد. از هواپیما سوخت نشت می‌کرد و مسافران از آن فاصله گرفتند تا در صورت وقوع حادثه جدید، آسیب نبینند. آنها به مدت یک ساعت بیرون هواپیما در فضای باز و در برف و هوای سرد نگه داشته شدند و تازه بعد از یک ساعت به سمت ترمینال برده شدند.

این مشکل برای برخی مسافران که از مناطق گرمسیر برمی‌گشتند و لباس یا کفش مناسب به تن نداشتند بیشتر از بقیه بود.

فرودگاه استنفیلد یک باند دیگر هم دارد و به همین دلیل بعضی از پروازهای این فرودگاه دچار اختلال نشده‌اند اما به مسافران توصیه شده که حتما اطلاعات لازم را در مورد کنسل‌شدن یا تاخیر احتمالی پروازهایشان دریافت کنند.

Air Canada flight crash lands in Halifax

گزارش ویدیوی از شبکه CBC New کانادا رو در زیر میتوانید مشاهده کنید.

متن از ونکورنامه

HACKED BY SudoX — HACK A NICE DAY.

No Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات شمـا