تازه ترین اخبار

رفت و آمد بین کانادا و آمریکا آسان‌تر می‌شود

رفت و آمد بین کانادا و آمریکا آسان‌تر می‌شود

Canada-Usa

با اعلام اجرایی‌شدن توافقی مهم میان آمریکا و کانادا، سفر زمینی، دریایی، هوایی و ریلی بین دو کشور آسان‌تر می‌شود.

یکی از مشاوران دولت آمریکا به کندین پرس گفته که خبر این توافق‌ که باعث تسهیل امور گمرکی مسافران می‌شود امروز در مراسمی ویژه در واشنگتن اعلام خواهد شد.

دولت‌های دو کشور در طول سال‌های اخیر در حال مذاکره بر سر تفاهم‌نامه‌ای بودند که بر اساس آن ماموران گمرکی آمریکایی در خاک کانادا و ماموران کانادایی در ایالات متحده مستقر می‌شوند و با انجام تمهیدات و بازرسی‌های گمرکی در نقاطی دورتر از مرز، از شلوغی و سردرگمی در نقاط حساس جلوگیری کنند.

این روند در حال حاضر در سفرهای هوایی و در هشت فرودگاه انجام می‌شود. بر این اساس، افراد در شهرهایی مثل ونکوور، تورنتو و مونترئال توسط ماموران گمرکی‌ آمریکا چک می‌شوند و بعد از نشستن هواپیما در آمریکا، بدون انجام بازرسی‌های گمرکی و ایستادن در صف از فرودگاه خارج می‌شوند.

تحولات جدید در واقع اجرایی شدن توافقنامه Beyond the Border سال ۲۰۱۱ محسوب می‌شود که توسط باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا و استفن هارپر نخست‌وزیر کانادا امضا شد. البته در این توافقنامه قید شده بود که قوانین جدید باید تا پایان سال ۲۰۱۲ اجرایی شوند اما دشواری مذاکرات و توافقات حقوقی باعث به تاخیر افتادن آن شد.

البته هنوز دولت کانادا به صورت رسمی خبر توافق را اعلام نکرده و برای اطلاع از جزئیات این طرح‌ باید منتظر اعلام رسمی امروز باشیم.

بعد از حملات یازده سپتامبر و افزایش سخت‌گیری‌های مرزی توسط دولت آمریکا، تعداد سفرهای زمینی از کانادا به این کشور دچار افت شدیدی شد و هنوز به حال سابق بازنگشته است.

سایت ایرانیان کانادا به نقل از ونکوورنامه

No Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات شمـا