تازه ترین اخبار

جنجال خانواده داماد ایرانی در اتاوا برای پس گرفتن مهریه 500 هزار دلاری

جنجال خانواده داماد ایرانی در اتاوا برای پس گرفتن مهریه ۵۰۰ هزار دلاری

Shakiba-Banifatemi_Ahmad-Reza-Abdollahpour

دختر برای تحصیل از ایران به کانادا آمده بود و پسر از خانواده ای شناخته شده در کامیونیتی ایرانی اتاوا بود.

آنها در دانشگاه کارلتون با هم آشنا شدند و رابطه شان یک سال بعد به ازدواج متنهی شد . جشن عروسی باهزینه ای قابل توجه و میهمانان پرشمار در تورنتو برگزار شد.

اما برگزاری ازدواج در روز اول آوریل (April Fool’s Day) چندان خوش یمن نبود.

برای حفظ سنتهای ایرانی ، خانواده داماد به عنوان مهریه نیمی از خانه یک میلیون دلاری شان در اتاوا را به نام عروس کردند ولی بعد از جدایی ، این مهریه گزاف سوژه اصلی جنگ حقوقی دو خانواده شده بود .

سرانجام پس از مدتها مشاجره و تلاش وکلای دو خانواده ، قاضی دادگاهی در اتاوا ادعای خانواده داماد مبنی بر الزام پس دادن مهریه از سوی عروس سابق شان شکیبا بنی فاطمی ۲۳ ساله را رد کرد .

قاضی همچنین درخواست آنها مبنی بر پرداخت هزینه جشن عروسی ( به گفته خانواده داماد حدود ۵۰ هزار دلار) و پس دادن هدایای عروسی را وارد ندانست.

سیما عبدالله پور مادر داماد به روزنامه تورنتو استار گفت :«به من خیانت شد . ما دیگر نمی توانیم به هیچکس اعتماد کنیم.»

بنا به مدارک ارائه شده به دادگاه ، خانواده عبدالله پور مدعی شده بود عروس سابق شان آنها را برای به نام زدن نیمی از خانه یک میلیون دلاری و همچنین اسپانسر شدن پسرشان برای تامین شرایط اقامت دائم اغفال کرده است.

به ادعای احمد رضا عبدالله پور-داماد ۲۶ ساله – پدر عروس حتی به آنها گفته بود اگر دخترشان رفتار ناشایستی داشته باشد و یا زندگی مشترک را ترک کد ، هدایای عروسی را پس خواهند داد.

ولی بنا به رای رابرت اسمیت قاضی دادگاه مدارک ارائه شده ادعاهای خانواده داماد را تایید نمی کند. به باور او شهاب –برادر بزرگتر عروس – مدتهاست در اتاوا زندگی می کند و می توانست براحتی اسپانسر خواهرش برای اقامت دائم شود و نیازی به ازدواج با این هدف نبوده است.

شکیبا که برای ملاقات خانواده اش به ایران رفته ، در ای میلی به تورنتو استار گفت از رای دادگاه راضی است. او اشاره کرد همچنان همسرش را دوست دارد و نمی خواست زندگی مشترک شان به این شکل تمام شود ولی نمی توانست با خانواده همسرش و به ویژه مادر شوهرش زندگی کند.

در رای دادگاه هم به حمایت داماد از مادرش بجای همسرش و عدم خواست شکیبا برای زندگی در کنار خانواده همسرش اشاره شده است. او در دسامبر ۲۰۱۳ خانه همسرش را ترک کرد و همسرش در ژانویه سال قبل درخواست طلاق کرده بود.

همسرش که اختصارا رضا از سوی اطرافیان نامیده می شود ، به تورنتو استار گفت ترجیح می دهد فکر کند چنین فردی ( شکیبا) اصلا وجود نداشته است. او تاکید کرد هیچ کینه ای بین همسر سابق ومادرش وجود نداشته و مادرش شکیبا را دوست داشته است.

عکس‌های مراسم ازدواج احمد رضا عبدالله پور و شکیبا بنی فاطمی سال ۲۰۱۲ در تورنتو

wedding-iranian

wedding3

wedding4

wedding5

منبع: ایرونیا به نقل از تورنتو استار