تازه ترین اخبار

برف و سرمای شدید همراه با سال ۲۰۱۵ در کانادا آغاز شد

برف و سرمای شدید همراه با سال ۲۰۱۵ در کانادا آغاز شد

از اوایل سال جدید زمستان همراه با برف سنگین و شرایط سخت آب و هوایی در کانادا آغاز شده است.

تا پایان تعطیلات آخر هفته، طوفان موجب ریزش برف در سواحل غربی کانادا و یخبندان در نواحی شرق و برف و یخبندان در کبک و انتاریو می‌‌‏شود. همچنین انتظار می‌‌‏رود وزش بادهای قطب شمال باعث کاهش شدید دما در دشت‌‏های کانادا گردد.

به همین دلیل محیط زیست کانادا تا کنون بیانیه‌‌‏های بسیاری درباره‌‌‏ی شرایط بد آب و هوایی منتشر کرده است.

شرایط آب و هوایی در برخی از شهرها و استان‌‌‏های کانادا به ترتیب زیر است:

استان انتاریو

پلیس تاکنون از صد مورد تصادف در اثر بدی آب و هوا خبر داده است.

فرودگاه بین‌‌‏المللی پیرسون نیز به مسافران خود هشدار داد که به دلیل شرایط بد آب و هوایی برخی از پروازها تأخیر داشته یا لغو شوند.

در حالی که دمای هوا به دلیل شسته شدن برف با باران شنبه شب کمی بالاتر رفته بود؛ اما محیط زیست کانادا اعلام کرد که این افزایش دما به خاطر یخ زدن باران و بارش رگبار و و وزش بادهای تند روز بعد کوتاه مدت خواهد بود.

در حال حاضر بخشی از شمال انتاریو، بیشترین هشدار آب و هوایی را داشته و آژانس آب و هوا از بارش مخلوطی از برف سنگین، باران و رگبار خبر داده است.

به گزارش سی‌‌‏تی‌‌‏وی نیوز و به نقل از «جف کولسون»، کارشناس هواشناسی، علت طوفان، برخورد دو توده هوای سرد یکی از جنوب و دیگری از شمال غرب است.

توده هوایی که از سمت خلیج آمد، مقدار زیادی هوای گرم و رطوبت با خود به همراه ‌‌‏آورد و باعث ریزش برف در برخی از مناطق انتاریو و ریزش باران در مناطق دیگر گردید. همچنین در در جنوب غربی انتاریو تبدیل به بارش باران شد.

اگرچه در جنوب انتاریو، دمای هوا افزایش خواهد داشت اما «دیو فیلیپس»، از محیط زیست کانادا هشدار داد این افزایش برای مدت کوتاهی دوام دارد.

استان بریتیش کلمبیا

این استان که از روز شنبه بارش باران را داشته است، روز یکشنبه و دوشنبه با بارش سنگین برف و در بعضی از مناطق با بارش باران روبرو است.

به همین دلیل محیط زیست کانادا از مردم خواست در صورت امکان سفرهای غیر ضروری را تا بهبود شرایط به تعویق بیاندازند؛ چرا که شرایط آب و هوایی به سرعت رو به بد شدن است.

دشت‌‏های کانادا

در اکثر نقاط ساسکاچوان و مانیتوبا کاهش شدید هوایی پیش‌‌‏بینی شده است.

درجه هوا در شهرهای وینیپگ، ساسکاچوان، ریجاینا و مناطق اطراف تا منهای ۳۰ درجه، و درصورت وزش باد سرد تا منهای ۴۰ درجه خواهد رسید.

محیط زیست کانادا هشدار آب و هوایی را برای آلبرتا در روز جمعه برداشت اما این استان هنوز به خاطر وزش بادهای سرد قطب شمال که می‌‌‏تواند درجه حرارت را به منهای ۴۰ درجه برساند، هشدار داد.

کبک

بارش برف، باران و یخبندان در نقاط مختلف این استان، ساکنان این مناطق را ترسانده است.

محیط زیست کانادا هم از بارش ۱۵ تا ۲۵ سانتی‌‌‏متر برف در بسیاری از مناطق استان و ایجاد ۵ تا ۱۵ میلی‌‌‏متر یخ خبر داد. همچنین وزش بادهای تند شرقی و پراکنده شدن برف و طوفان در این استان پیش‌‌‏بینی شده است.

شرق کانادا

در این مناطق هم ریزش برف و باران و یخبندان پیش‌‌‏بینی شده است. این وضعیت آب و هوایی هفته‌‌‏ی اول سال ۲۰۱۵ تمام مناطق مرکزی و شرقی کانادا را در بر می‌‌‏گیرد. همچنین در نیوفاندلند بارش ۱۰ سانتی‌‌‏متر برف و ۱۰ میلی‌‌‏متر باران انتظار می‌‌‏رود.

مطالب مرتبط در همین زمینه:

پیش‌‌بینی‌ آنتونی فارنل کارشناس معروف هواشناسی درباره زمستان کانادا 

ویدیو: کانادایی‌ها چطوری برف خیابان‌ها، اتوبان‌ها، ریل قطاره‌ها، باند فرودگاه‌ها رو تمیز میکند؟

تصاویری از بارش برف شدید در استان بریتیش کلمبیا ونکوور

canada-snow-2015

vancouver-city-winter

snow_canada_2015

vancouver_snow-2015

No Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات شمـا