تازه ترین اخبار

خاوری دربهترین زندان دنیا

Khavari-Canada

رئیس پلیس اینترپل ایران از پی گیری برای استرداد خاوری از کانادا از طریق پلیس اینترپل بین الملل خبر داد و گفت: شرایطی را ایجاد کرده ایم که خاوری اکنون در کانادا به گونه ای حبس شده است.

مسعود رضوانی رئیس اینترپل ایران در رابطه با آخرین پیگیری های پرونده استرداد خاوری از طریق پلیس بین الملل اظهارداشت: از جمله کارهای انجام شده آن است که خاوری در موقعیت حبس قرار گرفته است، به طوری که نامبرده پس از تعقیب و شناسایی اکنون در شرایطی قرار داده شده است که تا زمان تعیین تکلیف برای استرداد وی با حکم قضایی دولت کانادا نمی تواند از خاک این کشور خارج شود.

وی ضمن اشاره به ارجاع همزمان «اعلان قرمز» وضعیت خاوری توسط اینترپل به دولت کانادا و ارائه مستندات کامل برای تعقیب و شناسایی وی به دستگاه قضایی این کشور از سوی ایران یادآورشد: به رغم برخی کار شکنی های صورت گرفته توسط دولت کانادا ما اکنون منتظر حکم دادگاه کانادا برای استرداد خاوری هستیم البته نمی توان زمان مشخصی برای این کار تعیین کرد.

وی افزود: خاوری حتی به مقامات کانادایی نیز دروغ گفته بود. نامبرده برای این که بتواند اقامت این کشور را کسب کند باید مدت زمان مشخصی را در این کشور سپری می کرد که به دروغ روزهایی که در ایران بوده را به عنوان روزهای اقامت در کانادا به این کشور اعلام کرده بود.

No Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات شمـا