تازه ترین اخبار

آیا می توانیم خودروی شخصی و حیوانات خانگی خود را به کانادا ببریم؟

آیا می توانیم خودروی شخصی و حیوانات خانگی خود را به کانادا ببریم؟

بسیاری از تازه واردین به کانادا، علاوه بر این که خواهان این می باشند اموال و دارایی های خود را وارد کانادا کنند، می خواهند خودروی شخصی و حیوانات خانگی خود را نیز به کشور جدید خود، یعنی کانادا منتقل کنند.

اما آیا این کار شدنی است؟ چگونه؟
pets
خودروی شخصی

زمانی می توانید خودروی شخصی خود را وارد کانادا کنید که خودروی شما مطابق با استانداردهای کانادا باشد. بنابراین قبل از هر اقدامی، باید بررسی کنید که آیا خودروی شما در فهرست خودروهای مورد پذیرش کشور کانادا می باشد یا خیر؟ این فهرست توسط سازمان حمل و نقل کانادا منتشر می شود.

افرادی که می خواهند خودروی خود را از کشور آمریکا وارد کانادا کنند، در مرز، باید به ماموران گمرک ایالات متحده اطلاع دهند که قصد دارند، خودروی خود را به طور دائم از ایالات متحده خارج نمایند. ماموران گمرک نیز توصیه می کنند که مستقیما با بخش عبور مرزی تماس گرفته شود تا مشخص شود به چه مدارکی نیاز است و چه ساعاتی می توان این کار را انجام داد.

لازم به ذکر بوده، تمام خودروهای وارداتی به کشور کانادا، باید توسط “نمایندگی استانی اعطای مجوز خودرو”، ثبت و بیمه شوند.
حیوانات خانگی

زمانی می توانید حیوانات خانگی خود را به کانادا بیاورید، که مطابق با شرایط لازم جهت ورود به کانادا باشند.

برای برخی از حیوانات خانگی، ممکن است نیاز به کسب اجازه برای ورود باشد؛ بنابراین بایستی قبل از این که حیوان خانگی خود را وارد کانادا می کنید، درخواست پذیرش برای ورود حیوان خانگی خود را بدهید.

همچنین، نمایندگی خدمات مرزی کانادا (CBSA) و نمایندگی نظارت بر غذا در کانادا (CFIA) ممکن است بخواهند حیوان خانگی شما را معاینه کنند؛ به همین خاطر ممکن است هزینه ای بابت معاینه پرداخت کنید.

برگرفته از وب سایت اداره مهاجرت کانادا