تازه ترین اخبار

تیراندازی مرگبار در ساختمان‌های پارلمان در اتاوا کانادا

ساعاتی پیش دو حمله در نزدیکی پارلمان کانادا رخ داد.

Soldier shot dead at Canadian war memorial near Parliament-2014-2015

ابتدا یک مرد مسلح در بیرون ساختمان‌های پارلمان کانادا در اتاوا به سمت چند سرباز شلیک کرد. دقایقی بعد، صدای تیراندازی در داخل ساختمان و در نزدیکی کتابخانه پارلمان شنیده شد.

گزارش‌ها درباره این حادثه هنوز دقیق نیست. اما رسانه‌ها خبر داده‌اند که حوالی ساعت ده صبح، مرد مسلحی با موی بلند مشکی در محل یادبود ملی جنگ در نزدیکی پارلمان کانادا حاضر شد، چهار بار به سوی سربازان شلیک کرد و یکی از آنها را نقش زمین کرد.

در عین حال، نمایندگان و خبرنگارانی که داخل ساختمان بوده‌اند می‌گویند مرد مسلحی در آنجا هم با پلیس درگیر شده و کشته شده است.

نزدیکی این تیراندازی به محل حضور نخست وزیر و نمایندگان پارلمان کانادا خیلی‌ها را شوکه کرده است.

Soldier shot dead at Canadian war memorial near Parliament1

پلیس منطقه وقوع حادثه را بسته و از مردم هم خواسته که به سمت داون‌تاون اتاوا نیایند. همچنین از ساکنان این منطقه خواسته شده نزدیک پنجره یا روی پشت بام نایستند چون احتمال تیراندازی برای بازداشت ضارب وجود دارد.

parliament-hill-rideau-canal-ottawa-

نماینده استفن هارپر نخست وزیر کانادا اعلام کرده که او از محل حادثه دور شده و به محلی امن منتقل شده است. همچنین برخی از نمایندگان پارلمان از طریق توییتر اعلام کرده‌اند که بلایی سرشان نیامده اما در شوک این تیراندازی نزدیک فرو رفته‌اند.

Soldier shot dead at Canadian war memorial near Parliament-2

جیم واتسون شهردار اتاوا با انتشار بیانیه‌ای از وقوع این حادثه ابراز تاسف کرده و گفته تمام نیروها در تلاش‌اند ضارب یا همدستانش را زودتر دستگیر کنند.

Soldier shot dead at Canadian war memorial near Parliament-3Soldier shot dead at Canadian war memorial near Parliament-41

این حمله بلافاصله بعد از حمله‌ای رخ داده که در شهری کوچک در کبک رخ داد و در جریانش،‌ دو نفر از نیروهای مسلح کانادا توسط یک ماشین سدان زیر گرفته شدند. یکی از این سربازها درگذشت و دیگری دچار جراحات جدی شده است. عامل این حادثه در جریان تعقیب و گریز با پلیس کشته شد.

ویدیو حمله امروز به ساختمان پارلمان اتاوا