تازه ترین اخبار

نرخ بیکاری در کانادا به کمترین حد خود رسید

بیکاری

اقتصاد کانادا در ماه گذشته ۷۴۰۰۰ شغل به مشاغل موجود افزوده و بدین ترتیب، نرخ بیکاری را به پایین ترین نقطه آن از دسامبر ۲۰۰۸ کاهش داده است.

مرکز آمار کانادا روز جمعه گزارش داد که تعداد بیکاران با کاهش ۰٫۲ درصدی به ۶٫۸ درصد رسیده است.در مقایسه ،نرخ بیکاری در ایالات متحده در ماه اوت ۵٫۹ درصد بود، اما کانادا و ایالات متحده جهت محاسبه نرخ بیکاری از روش متفاوتی استفاده می کنند. اگر شیوه محاسبه نرخ بیکاری مشابه باشد، دو کشور دارای نرخ بیکاری مشابه ۵٫۹ درصد خواهند بود.

بسیاری از مشاغل کانادا در ماه سپتامبر در انتاریو، آلبرتا، ساسکاچوان و نیوفاندلند و لابرادور بدست آمد. بقیه استان ها از نظر نرخ بیکاری تا حد زیادی بدون تغییر بودند.
بسیاری از مشاغل جدید – بیش از ۶۹۰۰۰ مورد – سمت های تمام وقت به خصوص در بخش های ساخت و ساز، منابع طبیعی، خدمات اقامتی و غذا و صنایع مراقبت های بهداشتی بوده اند.

در حالی که در ماه سپتامبر امسال بیشترین میزان افزایش شغل بدست آمد، اما برخی از اقتصاددانان نگران این هستند که اقتصاد لرزان جهانی نتواند از خط آنچه به نظر می رسد علائم تشویقی در کانادا است، خارج شود.

داگ پورتر اقتصاددان در یک یادداشت به مشتریان می گوید: ” به عنوان یک گزارش مستقل، بدون شک این موضوع بسیار چشمگیر است، اما با توجه به آشفتگی رو به افزایش در سایر نقاط جهان، و با توجه به افزایش سوالات پیرامون قابلیت اطمینان داده های مربوط به مشاغل، این نتایج ممکن است تاثیر آنچنان پایداری نداشته باشند “.
و حداقل یک ارزیاب بازار نمی تواند کمک کند در حالی که متوجه است که در یک ماه، کاهش ناگهانی تعداد ماه قبل به شدت جبران می شود.

No Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات شمـا