تازه ترین اخبار

به پلیس تذکر ندهید چون جریمه می شوید!

به پلیس تذکر ندهید
مایکل ریلی شهروند ساکن Pierrefonds در غرب مونترال می گوید دو افسر پلیس با سوء استفاده از قدرت خود، او را ۱۶۲ $ جریمه کرده اند.
این حادثه صبح روز شنبه هنگامی که ریلی در جنوب خیابان ویکتوریا و در حوالی خیابان سنت کاترین رانندگی می کردرخ داده است.
ریلی ۶۹ ساله گفت که یک ماشین پلیس را مشاهده کرده که در مقابل او در خیابانی که گردش به چپ در بین ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب ممنوع بوده، گردش به چپ داشته است.
ریلی گفت چراغ چرخان روی سقف ماشین روشن نبوده و چراغ راهنمای گردش به چپ هم زده نشده، بنابراین او تصمیم گرفته که کاری انجام دهد.
“من بلافاصله عصبانی شدم چرا که انتظار چنین رفتاری از پلیس نمی رود.”
او به دنبال ماشین پلیس رفته و چندین بار چراغ زده تا پلیس متوقف شود. آن ها در نهایت پس از بوق زدن های متعدد ریلی ایستاده اند.
ریلی پس از آن کنار ماشین پلیس نگه داشته و به آن ها گفته است: “آیا متوجه شدید که یک گردش به چپ غیر قانونی بدون هیچ چراغ راهنمایی داشته اید؟”
با توجه به گفته ریلی، افسر پشت فرمان گفته است که تماسی با آن ها گرفته شده است. ریلی پاسخ داده که در این صورت آن ها باید چراغ گردان روی سقف خود را روشن کنند.
افسران که به گفته ریلی بسیار عصبانی بوده اند دستور داده اند که او ماشین خود را پارک کند و در مقابل آن ها دستان خود را بالا برد.
به گفته ریلی، یک افسر به او گفته است: “شما نباید اتوموبیل ما را به کنار جاده برانید. این کار، کار ماست.”
هر دو افسر از ماشین گشت پیاده شده اند، به اتومبیل ریلی نزدیک شده و از او خواسته اند تا مدارک شناسایی خود را ارائه دهد.
از ماه ژوئن، پلیس تاکتیک های فشاری مانند اجبار در پوشیدن لباس فرم و استفاده از برچسب هایی بر روی ماشین ها جهت اعتراض به لایحه ۳ اصلاحات حقوق بازنشستگی استانی برقرار کرده است.
ریلی گفت که افسران او را به ماشین خود برگردانده اند و در نهایت به علت بوق زدن زیاد در خیابان وی را ۱۶۲ $ جریمه کرده اند.
“آن ها مرا برای صدای بوقی جریمه کردند که برای جلب توجه آن ها و یاد آوری به آن ها که در حال انجام یک کار غیر قانونی بوده اند، انجام داده بودم. به این می گویند سوء استفاده از قدرت.”
پلیس مونترال تاکنون از اظهار نظر رسمی درباره این حادثه خودداری کرده است .

منبع : افرا

No Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نظرات شمـا